CD Julia Ledwoch

 

Wszystko o Julii Ledwoch

Jest młodą wokalistką, której muzyka towarzyszy od najmłodszych lat. Wybrała to, co - jak twierdzi - jest jej sercu najbliższe - czyli śpiew.  Występuje na różnego rodzaju koncertach, festiwalach, przeglądach muzycznych, festynach oraz imprezach okolicznościowych, jak i jako oprawa wokalna ślubów. Do jej największych inspiracji zaliczają się m.in. Aretha Franklin, Whitney Huston, Beyonce czy Mariah Carey. Najchętniej porusza się w takich gatunkach muzycznych jak: soul, jazz, r&b, pop. Śpiewa również utwory biesiadne oraz folkowe. W repertuarze Julii znajdują się kompozycje w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

Do największych medialnych osiągnięć może zaliczyć występ w chórkach m.in. Beaty Bednarz, uczestników The Voice of Poland czy Zbigniewa Wodeckiego podczas Sylwestra z Dwójką 2013/14 – TVP2 oraz podczas 51. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki na scenie Amfiteatru Opolskiego, w chórkach Eweliny Lisowskiej, grupy „VOX” i Mroza. W 2017 roku wzięła udział w teleturnieju TVP – „Rodzina wie lepiej”.

Julia jest laureatką i uczestniczką wielu festiwali i przeglądów muzycznych m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu twórczości Agnieszki Osieckiej „Oceany” – 3 miejsce, Festiwalu Piosenki Niemieckojęzycznej – 1 miejsce. W 2015 roku została zwyciężczynią „The Voice of Spain”, który odbył się na słonecznym wybrzeżu Costa Brava, w Lloret de Mar, w Hiszpanii. W jury zasiadali m.in. Maciej Musiał, Marta Bijan i ReZigiusz. Dwukrotnie była również jurorką tego festiwalu, organizowanego przez Biuro Podróży Funclub i Obozy Młodzieżowe.

17 grudnia 2018 roku odbyła się oficjalna premiera pierwszego singla Julii pt: „Znak”. Utwór został nagrany w ramach nagrody głównej festiwalu „The Voice of Spain”. Produkacją zajęła się wytwórnia Delphy Records, a fundatorem są Biuro Podróży Funclub oraz Obozy Młodzieżowe. Singiel „Znak” jest już dostępny na wszystkich największych platformach muzycznych! Słuchajcie na Spotify, Deezer, iTunes i innych - www.delphy.pl/JuliaLedwochZnak

Utwór "Znak", to nie piosenka o miłości, smutku, jak to zazwyczaj bywa... To piosenka o muzyce, która tak naprawdę obecna jest w naszym życiu od samego początku, aż do końca. Muzyka otacza nas stale i to właśnie dzięki niej możemy wyrazić to, co czujemy, to co siedzi gdzieś głęboko w sercu - nasze uczucia i emocje, radości oraz smutki ... Krótko mówiąc - muzyka to życie. To "Znak", który towarzyszy nam na każdym kroku. Ciekawa aranżacja,  rytmiczna i szybko wpadająca w ucho melodia, z pewnością wywoła pozytywne emocje i uśmiech na twarzy.

Julia jest studentką trzeciego roku dziennikarstwa muzycznego na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie uczęszcza na zajęcia wokalne do Natalii Lubrano (Wokalne Eksperymenty, Wrocław) oraz do Joanny Kwaśnik. Pracuje również nad autorskim materiałem muzycznym.

Jest bardzo towarzyską i otwartą osobą. Uwielbia poznawać ludzi i odkrywać nowe, ciekawe inspiracje, nie tylko w muzyce. Stara się być wesołą, uśmiechniętą i pozytywnie patrzącą w przyszłość optymistką, która wytrwale dąży do realizacji swoich planów i celów.